Kozaki – wybierz modne buty na zimę!

Kozaki to zimą podstawowy element niemal każdej kobiecej garderoby. Najważniejszą funkcją, którą powinny spełniać, jest zapewnienie ciepła. Odpowiednio dobrane kozaki damskie staną się ponadto ozdobą każdej stopy. Na rynku obuwniczym znaleźć można setki różnych modeli. Które z nich obecnie wyznaczają modowe trendy?czarne kozaki damskie

Powrót do przeszłości

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. W tym sezonie swój renesans przeżywają tradycyjne kozaki zimowe z lat siedemdziesiątych. Tym, co je charakteryzuje, jest gruby, stabilny obcas oraz zaokrąglony nosek. Dużą zaletą tych butów, poza samym wyglądem, jest zatem wygoda. Sięgają one zazwyczaj przed kolano, więc bardzo dobrze komponują się ze spódnicami oraz sukienkami o długości midi. Ten typ kozaków damskich doskonale posłuży jako obuwie codzienne, na przykład na zakupy czy do pracy.

Powiew świeżości

Buty z zaokrąglonymi noskami mają tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Ta druga grupa nie musi się jednak w tym sezonie martwić! Jednym z najnowszych trendów modowych są bowiem kozaki zimowe z wydłużonym noskiem. Na ogół są one połączone z obcasem w formie szpilki, w sklepach obecne są jednak również modele z obcasem okrągłym. Ten ostatni robi w świecie modowym furorę. Okrągły obcas zazwyczaj jest stosunkowo niski, wyposażone w niego kozaki bez obaw można zatem nosić na co dzień.

 

Wysoka cholewa

Kolejnym trendem tego sezonu zimowego są kozaki z wysoką cholewą, sięgającą nawet połowy uda. Ten model sprawdzi się w połączeniu ze spódnicą bądź sukienką mini. Nadaje się raczej na specjalne okazje, niekoniecznie do codziennego noszenia. Pamiętajmy również o tym, że ten typ kozaków zimowych optycznie skraca sylwetkę, najlepiej pasuje zatem paniom wysokim. Modne obecnie są również buty z cholewką marszczoną lub luźną, jak popularne kowbojki.

Bogactwo kolorów i wzorów

Jeśli chodzi o modne tej zimy wzory oraz kolory, w tej kwestii panuje różnorodność. Panie ceniące klasykę, mogą zdecydować się na pasującą do wszystkiego czerń. W tym sezonie popularne są również intensywne kolory, jak zieleń, żółć czy turkus. Modne są ponadto kozaki damskie we wzory, a także te zdobione cekinami czy brokatem.