Praktyczne i stylowe buty sportowe damskie

Buty sportowe to przede wszystkim komfort oraz wygoda. Warto jednak pamiętać, że mogą one być również modne i stylowe. Sprawdźmy, które modele dobrać do poszczególnych sportów i jakie są najnowsze trendy modowe.

białe buty sportowe

Nie tylko na fitness i siłownię

Głównym zadaniem butów do fitnessu oraz na siłownię jest amortyzacja stopy. W trakcie ćwiczeń często zmieniamy pozycję, wykonujemy intensywne ruchy. Ważne jest, aby nasze stopy były wówczas stabilne. Odpowiednio dobrane tanie buty sportowe damskie pozwolą nam uniknąć kontuzji. Obuwie, które będziemy nosić na siłowni, powinno być wykonane z materiału, w którym stopa może oddychać. Podeszwa nie powinna być zbyt gruba, ale też nie na tyle cienka, aby powodowała uczucie dyskomfortu w trakcie podskoków. Buty do ćwiczeń powinny być ponadto lekkie. Warto jest wybierać modele sznurowane, można je bowiem z łatwością dopasować do każdej stopy. Na rynku dostępne są buty w wielu fasonach, które pozwolą nam wyróżnić się podczas treningu. Na topie są obecnie odważne kolory neonowe.

Buty do biegania i na co dzień

Obuwie noszone podczas biegania spełnia podobną funkcję, co buty do treningów siłowych – powinno dobrze amortyzować stopę. Pozycja ciała podczas biegu jest jednak zupełnie inna niż podczas ćwiczeń na siłowni, dlatego też przeznaczone do niego buty sportowe damskie znacząco różnią się wyglądem. W wyborze odpowiedniego modelu ważna jest również nawierzchnia, po której planujemy biegać. Nie zapominajmy jednak także o modzie – każda z nas chce przecież ładnie się prezentować, nawet podczas biegania. Bardzo popularne stały się buty damskie w zwierzęce printy. Taki model z pewnością sprawi, że w trakcie porannego joggingu poczujemy się dobrze nie tylko dzięki wyzwalanym przez fizyczny wysiłek endorfinom, lecz także z powodu naszego stylowego wyglądu.

Na co dzień

Oprócz sportowych butów specjalistycznych, dedykowanych konkretnym dyscyplinom, istnieją również modele uniwersalne. Możemy z powodzeniem nosić je na co dzień, na zakupy czy do pracy. Sięgnijmy po modne obuwie, jak wspomniane wcześniej buty damskie w zwierzęce printy. Będą one doskonałym dopełnieniem casualowej stylizacji.